fbpx

הבראת חברה

זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי ?

השאירו פרטים  ואחד המתמחים שלנו יצרו עמכם קשר
למתן פגישת ייעוץ משפטי 

הבראת חברה

כיצד הקפאת הליכים יכול להוביל לתהליך הבראת חברה ?​

חברה הנכנסת להליך חדלות פירעון מהסיבה שאינה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה הכלכליות, עומדות בפניה שתי אפשרויות – פירוק החברה או הבראת החברה. הליך הבראת חברה מתאים עבור חברה שנקלעה לקשיים פיננסיים.
להבדיל מהליך פירוק, הליך שבו מחסלים את החברה, ומחלקים לנושים את תמורת הנכסים של החברה (חברה שנקלעה לקשיים – פירוק וחיסול או הבראת חברה – כלכליסט).
הליך שיקום החברה יכול להיות האפשרות המועדפת על הנושים, מכיוון שהמשך פעילותה העסקית של החברה יכול לשרת את האינטרסים הכלכליים של הנושים.
הנושים מקבלים זכויות חדשות בחברה, והחברה עוברת תהליך הבראה כלכלית, מתוך מטרה לסיים את הפעילויות הלא רווחיות ולהתמקד בתחומי פעילות שיאפשרו לעסק לחזור ולהרוויח בעתיד.
הדרך הטובה ביותר לחלץ חברה שנמצאת בסכנת קריסה מפני הליך פירוק היא באמצעות הגשת בקשה עבור הקפאת הליכים כך שהחברה תוכל להתמקד בהליך השיקום וליהנות לתקופה זמנית מהגנה מפני תביעות נושים.

בעת הבראת חברה התאגיד יוכל להמשיך לספק פרנסה לעובדיו ולקבלני המשנה

המטרה בהליך הבראת חברות היא שיש לתת אפשרות לחברה להשתקם, לשמור על מפעלה, על עובדיה ורכושה ולנסות לארגן את החזר החובות לנושים בדרך של הסדר במקום בדרך של מימוש נכסים.
זאת מתוך נקודת מוצא, שהחברה תניב תשואה רבה יותר לנושים ולכל הצדדים המעורבים, אם ימשיכו לפעול או ימוזגו לתוך חברה אחרת.
על מנת להתחיל בהליך הבראה יש להגיש בקשה להקפאת הליכים, כך שלא ניתן יהיה להמשיך או לפתוח בשום הליך משפטי נגד החברה אלא באישור ובתנאים שיקבע בית המשפט. וכך החברה תוכל להתמקד בהליך השיקום וליהנות לתקופה זמנית מהגנה מפני תביעות נושים.

מינוי נאמן לגיבוש תכנית הבראה – בית המשפט ממנה עו"ד שיהיה נאמן של החברה ונותן בידיו סמכויות המקבילות לסמכויות המפרק או הנאמן בעת הליך פשיטת רגל.
מחובתו של הנאמן לפעול לפי הוראות בית המשפט.
לאחר שבית המשפט מוציא צו הקפאת הליכים, הנאמן יפתח באופן מיידי בפעולות לאיתור מקורות מימון לצורך עצירת ההתדרדרות הכלכלית של החברה, ובהמשך תציג החברה תוכנית עסקית להמשך פעילותה.
לשם כך יש להעריך את שווי החברה והיקף חובותיה ולהחליט היכן ניתן לקצץ ולקזז כדי להתחיל בשיקום, כמו כן, הנאמן יפעל לאיתור משקיעים עד שיצליח להגיע להסדר קבוע עם הנושים.

אישור תכנית הבראת חברה באסיפת נושים

השלב האחרון הוא כינוס אסיפות נושים בהתאם לסוג הנושים, לצורך אישור הסדר עם החברה ההחלטה חייבת להתקבל ברוב של 75% מערך התביעות המיוצג בהצבעה ורוב של 50% מהנושים.
אם התכנית לא התקבלה באסיפה של קבוצה מסוימת, יכול בית המשפט לאשר אותה תוך כפייתה על אותה קבוצה.
אם הקבוצה היא של נושים מובטחים, יש לקבוע כי ישולם להם באופן מידי ערך החוב המובטח או תשלומים דחויים בשווי ערך החוב המובטח. בית המשפט יכול לאשר או לדחות את תכנית ההבראה לאחר שהתקבלה החלטה באסיפות הנושים, לפי מידת הצדק והישימות שלה.
לאחר אישור ההסדר על ידי הנושים, הוא יובא לאישור בבית המשפט.
וכך למעשה מגיע לסיומו הליך חדלות הפירעון והחברה יכולה להמשיך בפעילות העסקית.  

לקביעת פגישת ייעוץ עבור הבראת חברה לפני פירוק – לחצו כאן

זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי ?

השאירו פרטים  ואחד המתמחים שלנו יצרו עמכם קשר
למתן פגישת ייעוץ משפטי 

עמודי האתר
נושאים באתר
מאמרים נוספים
תביעות קורונה
תביעות קורונה

מגפת הקורונה יצרה מצב חדש שבו עתיד העסקים לוט בערפל.
יש להתנהל בחוכמה כאשר מנסים להסדיר את החוב מתוך ראיה קדימה לנסות ולגרום לכך שהעסק ימשיך לתפקד ולא יקרוס.

קרא עוד »
זכויות עובדים בהקפאת הליכים ובעת פירוק חברה
זכויות עובדים בהקפאת הליכים ובעת פירוק חברה

זכויות עובדים בהקפאת הליכים ובעת פירוק חברה לא אחת מגיעות חברות לשלב של חדלות פירעון הן בדרך של הקפאת הליכים והן בדרך של פירוק חברה וזאת כאשר אין בקופתן תזרים מזומנים המאפשר פעילות שוטפת ותשלום משכורות לעובדים, לרבות הבטחת זכויות בסיסיות כמו , דמי הבראה וזכויות סוציאליות נוספות המוסדרות במסגרת חוקי העבודה השונים

קרא עוד »
הבראת חברה
הבראת חברה

חברה הנכנסת לחדלות פירעון מהסיבה שאינה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה הכלכליות, עומדות בפניה שתי אפשרויות – פירוק החברה או הבראת החברה. הליך הבראת חברה מתאים לחברה שנקלעה לקשיים פיננסיים.

קרא עוד »
× דברו איתי ב-whatsapp