fbpx
תפריט

הסדר חוב מול הבנק

תחומי עיסוק
מעוניינים לקבל ייעוץ משפטי מקצועי ונכון עבורכם?
השאירו פרטים ואחזור אליכם לקביעת פגישה
עמודי האתר
תפריט
תגיות באתר
באיזה מקרים לא יינתן הפטר חובות (1) באיזה מקרים לא יינתן הפטר חובות בתיק פשר (1) ביטול הגבלת חשבון בנק (2) בקשה לפשיטת רגל (1) הבנק טעה והגבלת החשבון בוטלה (1) הגבלת חשבון (2) הגבלת חשבון בנק (2) הליך פשיטת רגל (5) הליך פשיטת רגל לעסקים וחברות (2) הליכי הוצאה לפועל (1) הליכי הוצאה לפועל או הליך פשיטת רגל (1) הסדר חוב (2) הסדר חובות (3) הסדר חוב מול הבנק (1) הפטר בפשיטת רגל (1) הפטר חובות (2) הקפאת הליכים (3) הקפאת הליכים משפטיים (2) הקפאת הליכים עדיפה על פני פירוק חברה (1) הקצבת מזונות בפשיטת רגל​ (1) חדלות פירעון (1) חדלות פרעון (1) חובות שצברה חייבת מבוגרת נמחקו בעקבות מצבה הרפואי הקשה (1) יש פתרון טוב למחיקת חובות (1) מה_הבנקים_חייבים_לגלות_לערבים_להלוואה (1) מחיקת חובות (1) סדר קדימויות בחלוקת הכספים בפירוק חברה (1) עו"ד פשיטת רגל לעסקים (1) עורך דין פשיטת רגל (2) עורך דין פשיטת רגל בתל אביב (2) עורך דין פשיטת רגל תל אביב (1) פירוק חברה (3) פירוק חברה בעת פשיטת רגל (1) פשיטת רגל (16) פשיטת רגל לעסקים וחברות (1) פשיטת רגל לצאת לדרך חדשה (1) פשיטת רגל מזונות (1) צו הפטר (2) צו כינוס (2) צו כינוס נכסים (2) שיקים ללא כיסוי (1) שיקים ללא כיסוי וחשבון מוגבל (1) תביעות בנק (2) תביעות בנקים (5) תביעות ערבות בנקאיות (2)
הסדר חוב מול הבנק

חשוב מאוד לדעת לפני הסדר חוב מול הבנק

התמודדות עם חובות לבנקים הינה חוויה לא נעימה בלשון המעטה, שעלולה לעורר חששות ותחושות לא רצויות. למרבה הצער, רבים ממשקי הבית במדינת ישראל שרויים בחובות.
ככלל, מומלץ לנקוט בצעדים סמוך למועד היווצרות החוב ולפני שהתיק עובר לגבייה באמצעות משרד עורך דין חיצוני, שכן אז הטיפול הופך להיות משפטי והאינטרס של הבנק משתנה.

לפיכך, מוטב להתמודד עם חובות לבנק סמוך ככל הניתן למועד היווצרותם. בדרך כלל, הבנק יעדיף לנהל משא ומתן לפני הכל.
הגבלת חשבון הבנק לפי חוק נתוני אשראי, לא מסמנת רק את החשבון כמוגבל אלא גם את האדם, בעל החשבון, אשר מוגבל באופן אישי.
לחשבון מוגבל ישנן מספר השלכות עקיפות, על לקוח שנכנס לסטטוס חשבון מוגבל נאסר למשוך שיקים מאותו חשבון, אך הוא יכול למשוך שיקים מחשבונות אחרים ואף לפתוח חשבון חדש. בנוסף, הבנק בו נמצא החשבון המוגבל, כמו גם שאר הבנקים, לא ינפיק ללקוח פנקס שיקים חדש במשך כל תקופת ההגבלה שאורכה שנה אחת. אין הגבלה על שימוש בהוראת קבע ובכרטיסי אשראי תחת המסגרת המותרת בחשבון.

התמודדות עם הסדר חוב מול הבנק

חשוב לציין כי הסנקציות מועברות לא רק על בעל החשבון עצמו אלא גם לכל מיופי הכוח בחשבון ומורשי החתימה בחשבו בעת הסדר חוב מול הבנק.
במהלך 15 הימים בהם החשבון "מועמד להגבלה" ניתן לפנות לבנק ולבקש את תיקון הטעות שנפלה בחשבון. אם יש לכם טענה טובה כנגד סירוב צ'קים – חשוב מאוד לעשות שימוש בזכות זו.
לא מעט פעמים גילינו שפנייה כזו לסניף מניבה פירות, כך למשל, במקרה בו בנק ביטל הגבלת חשבון של לקוח שהינו אזרח מדינת בלגיה ותושב מדינת ישראל, כאשר הצליח להוכיח באמצעות עורך דינו, עו"ד רונן מטלון, המתמחה בכל דיני הסדר חוב מול הבנק והסרת הגבלה על חשבונות בנק, שבין הלקוח לבין מנהל סניף הבנק ישנו הסכם בעל פה שבמסגרתו הוסכם כי באם הלקוח חורג ממכסת האשראי, עקב פירעון שיק, אזי ביום למחרת המבקש משלים את היתרה החסרה כך שהחשבון לא יחרוג ממסגרת האשראי.
הלקוח הציג מספר דוגמאות אשר מוכיחות את דבריו ובנוסף נטען כי הבנק לא טרח כלל לעדכן את הלקוח בסירובם של השיקים ובעקבות כך חוללו 10 שיקים והחשבון הוגבל.
על הבנק מוטלת חובת תום הלב שמכוחה היה על הבנק להודיע מפורשת כי אין בכוונת הבנק לכבד את השקים וזאת מכוח קיומם של יחסי בנק-לקוח.
על פי החלטת בית המשפט במקרה זה, ניתן צו מניעה האוסר את הגבלת חשבון החייב.
ניהול הליכים מול בנקים דורש הבנה של המערכת הבנקאית ושל "הטקטיקות" הננקטות על ידי בנקים כנגד הלקוח, שמן הסתם מהווה את הצד החלש במערכה.

× דברו איתי ב-whatsapp