fbpx

הסדר חוב מול הבנק

זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי ?

השאירו פרטים  ואחד המתמחים שלנו יצרו עמכם קשר
למתן פגישת ייעוץ משפטי 

הסדר חוב מול הבנק

חשוב מאוד לדעת לפני הסדר חובות מול הבנק

התמודדות עם חובות לבנקים הינה חוויה לא נעימה בלשון המעטה, שעלולה לעורר חששות ותחושות לא רצויות. למרבה הצער, רבים ממשקי הבית במדינת ישראל שרויים בחובות.
ככלל, מומלץ לנקוט בצעדים סמוך למועד היווצרות החוב ולפני שהתיק עובר לגבייה באמצעות משרד עורך דין חיצוני, שכן אז הטיפול הופך להיות משפטי והאינטרס של הבנק משתנה.

לפיכך, מוטב להתמודד עם חובות לבנק סמוך ככל הניתן למועד היווצרותם. בדרך כלל, הבנק יעדיף לנהל משא ומתן לפני הכל.
הגבלת חשבון הבנק לפי חוק נתוני אשראי, לא מסמנת רק את החשבון כמוגבל אלא גם את האדם, בעל החשבון, אשר מוגבל באופן אישי.
לחשבון מוגבל ישנן מספר השלכות עקיפות, על לקוח שנכנס לסטטוס חשבון מוגבל נאסר למשוך שיקים מאותו חשבון, אך הוא יכול למשוך שיקים מחשבונות אחרים ואף לפתוח חשבון חדש. בנוסף, הבנק בו נמצא החשבון המוגבל, כמו גם שאר הבנקים, לא ינפיק ללקוח פנקס שיקים חדש במשך כל תקופת ההגבלה שאורכה שנה אחת. אין הגבלה על שימוש בהוראת קבע ובכרטיסי אשראי תחת המסגרת המותרת בחשבון.

התמודדות עם הסדר חוב מול הבנקים

חשוב לציין כי הסנקציות מועברות לא רק על בעל החשבון עצמו אלא גם לכל מיופי הכוח בחשבון ומורשי החתימה בחשבו בעת הסדר חוב מול הבנק.
במהלך 15 הימים בהם החשבון "מועמד להגבלה" ניתן לפנות לבנק ולבקש את תיקון הטעות שנפלה בחשבון. אם יש לכם טענה טובה כנגד סירוב צ'קים – חשוב מאוד לעשות שימוש בזכות זו.
לא מעט פעמים גילינו שפנייה כזו לסניף מניבה פירות, כך למשל, במקרה בו בנק ביטל הגבלת חשבון של לקוח שהינו אזרח מדינת בלגיה ותושב מדינת ישראל, כאשר הצליח להוכיח באמצעות עורך דינו, עו"ד רונן מטלון, המתמחה בכל דיני הסדר חוב מול הבנק והסרת הגבלה על חשבונות בנק, שבין הלקוח לבין מנהל סניף הבנק ישנו הסכם בעל פה שבמסגרתו הוסכם כי באם הלקוח חורג ממכסת האשראי, עקב פירעון שיק, אזי ביום למחרת המבקש משלים את היתרה החסרה כך שהחשבון לא יחרוג ממסגרת האשראי.
הלקוח הציג מספר דוגמאות אשר מוכיחות את דבריו ובנוסף נטען כי הבנק לא טרח כלל לעדכן את הלקוח בסירובם של השיקים ובעקבות כך חוללו 10 שיקים והחשבון הוגבל.
על הבנק מוטלת חובת תום הלב שמכוחה היה על הבנק להודיע מפורשת כי אין בכוונת הבנק לכבד את השקים וזאת מכוח קיומם של יחסי בנק-לקוח.
על פי החלטת בית המשפט במקרה זה, ניתן צו מניעה האוסר את הגבלת חשבון החייב.
ניהול הליכים מול בנקים דורש הבנה של המערכת הבנקאית ושל "הטקטיקות" הננקטות על ידי בנקים כנגד הלקוח, שמן הסתם מהווה את הצד החלש במערכה.

נתקלתם בבעיית הסדר חוב מול הבנק? לקביעת פגישת ייעוץ – לחצו פה.

זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי ?

השאירו פרטים  ואחד המתמחים שלנו יצרו עמכם קשר
למתן פגישת ייעוץ משפטי 

עמודי האתר
נושאים באתר
מאמרים נוספים
תביעות קורונה
תביעות קורונה

מגפת הקורונה יצרה מצב חדש שבו עתיד העסקים לוט בערפל.
יש להתנהל בחוכמה כאשר מנסים להסדיר את החוב מתוך ראיה קדימה לנסות ולגרום לכך שהעסק ימשיך לתפקד ולא יקרוס.

קרא עוד »
ביטול פשיטת רגל
העליון הציל חייבת מביטול פשיטת רגל, ובקרוב היא תזכה בפטור

הליך פשיטת רגל של החייבת הנמצאת בשנות ה60 לחיה, מתנהל לא פחות מ-14 שנים עקב חובות גבוהים של כחצי מיליון שקל אליהם נקלעה לאחר שהעסק שלה התמוטט.
לפני כשנתיים התקבלה החלטה להוציאה מהליך פשיטת רגל בגין התנהלות בעייתית, כאשר בין היתר היא לא עמדה בתשלומים החודשיים

קרא עוד »
× דברו איתי ב-whatsapp